Almanya’da Türk Başkonsolosluğu’na saldırı

Almanya’nın Aşağı Saksonya eyaletinde bulunan Hannover kentinde Türk Başkonsolosluğu’na terör örgütü sempatizanları tarafından taşlı saldırı düzenlendi. Ellerine geçen ne varsa başkonsolosluk binasına fırlatan saldırganlar daha sonra olay yerinden kaçarak uzaklaştı. Başkonsolosluğa saldırı sonrası Ankara elçisiyle görüşüldüğü bildirildi.

HANNOVER TÜRK KONSOLOSLUĞU’NA SALDIRI
Belçika’da sokaklara inen PKK yandaşları, Türk vatandaşlarına ait iş yerleri ve Ülkü ocağı binasını hedef almıştı. PKK destekçileri, kendilerine yönelik bu saldırılara cevap veren Türkleri ise sosyal medyadan hedef göstererek bir çok Avrupa ülkesinden kalabalık grupların Belçika’ya destek için gelmesini istedi. Yaşanan gerilim şimdi de Almanya’ya da sıçradı. Hannover kentindeki Türk Başkonsolosluğu PKK’lılar tarafından taşlı, sopalı saldırıya uğradı.

Terör örgütü sempatizanlarının gece saatlerinde düzenlediği saldırı kameralara yansıdı. Bir grup, konsolosluk binasına ellerine geçen ne varsa fırlatarak terör örgütü lehine slogan attı. Saldırganlar, bir süre sonra olay yerinden kaçarak gözden kayboldu.

ANKARA’DAN ALMANYA’DAKİ SALDIRIYA TEPKİ
Hannover Başkonsolosluğu’na düzenlenen saldırının ardından olaya dair tepki geldi. Büyükelçi ile Ankara’daki yetkililer arasında görüşme gerçekleştirilerek yaşananlar hakkında bilgi alındığı öğrenildi.

KONSOLOSLUK ÖNÜNDE GÜVENLİK ZAAFİYETİ
Avrupa’da Türk vatandaşlarının hedefe konularak zarar verildiği bu günlerde Türk Konsolosluğuna yönelik yapılan bu saldırı sırasında Alman polisinin hiçbir güvenlik önlemi almadığı belirtilerek sosyal medyada paylaşılan o görüntülere tepki gösterildi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x